СТРУКТУРА І ЗМІСТ ЕЛЕКТРОННОГО ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНОГО ПОРТФОЛІО СТУДЕНТА
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.13.2020.222834Ключові слова:
фізичне виховання, заклад вищої освіти, електронне фізкультурно-спортивне портфоліо, зміст, структура.Анотація
У статі визначено завдання навчальної дисципліни «Фізичне виховання» в процесі підготовки здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти у ЗВО України. Конкретизовано компетентності (формування усвідомленого прагнення до самостійного фізичного вдосконалення, розвиток умінь і навичок використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя), яких набувають здобувачі на заняттях із «Фізичного виховання». З’ясовано, що значний потенціал для формування названих компетентностей має використання в освітньому процесі ЗВО електронного фізкультурно-спортивного портфоліо студента. Доведено, що ця технологія завдяки низці переваг дозволяє реалізувати такі функції: моніторингову, стимулювальну, освітню, розвивальну, контрольно-оцінну. Визначено етапи роботи з електронним портфоліо, запропоновано структуру і змістове наповнення електронного фізкультурно-спортивного портфоліо студента.Посилання
Кузнєцова, О. Т. (2018). Методична система застосування оздоровчих технологій у процесі фізичного виховання студентів. (Дис... докт. пед. наук). Київ, Україна: Нац. пед. ун-т імені М.П. Драгоманова.
Новикова, Т. Г., Прутченков, А.С. і Пинская, М.А. (2005). Построение различных моделей портфолио. Методист, 1.
Панченко, Л. Ф. (2013). Електронне портфоліо студента. Вісник ЛДУБЖД: Педагогічні науки, 7, 281–284.
Фільо, І.Є. (2011). Технологія Е-портфоліо в професійній підготовці інженерних фахівців. Теорія та методика електронного навчання: зб. наук. Праць, 11, 353–359.
Чернякова, С. Н. (2015). Формирование физкультурной компетентности бакалавров в информационно-образовательной среде вуза. (Дисс. канд. пед. наук). Тюмень, Российская федерация: Тюмен. гос. ун-т.
Шелехова, Л. В. (2008). Портфолио как одна из форм организации учебной деятельности по реализации индивидуальной траектории студента. Преподаватель высшей школы в ХХI веке. Взято з http://www.t21.rgups.ru/Arhiv2008s4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).