ФОРМУВАННЯ МЕТОДИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ПРОЕКТНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(1).2018.153785Ключові слова:
методична підготовка студентів, удосконалення підготовки вчителів початкових класів, формування предметної природознавчої компетентності молодших школярів, викладач вищого навчального закладу, методична компетентність учителя природознавства початкових класів, Нова українська школа, проектний методАнотація
Стаття присвячена проблемі методичної підготовки студентів до здійснення професійної діяльності в умовах становлення Нової української початкової школи. Запровадження в освітній процес вишу проектних технологій авторка вважає одним із чинників, що позитивно впливає на його ефективність.
Надано сутнісну характеристику ключових понять дослідження: «методична компетентність учителя природознавства початкових класів», «проектний метод навчання». Виняткову увагу приділено змодельованій авторкою технологічній карті проектної діяльності «Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави», до якої залучались студенти-третьокурсники. Описано механізм і особливості організації та реалізації проектної технології в процесі навчання природничої освітньої галузі. Особливий акцент зроблено на тому, що подібна робота є надійною в підготовці до запровадження аналогічної роботи в 4-му класі, коли молодші школярі вивчають тему «Природа України».
Зроблено висновки про доцільність застосування методу проектів у виші; він виступає дієвим засобом формування методичної компетентності майбутнього вчителя початкових класів, розвитку його пізнавального інтересу, самостійності, інтелектуальних здібностей, становленню професійно важливих особистісних рис. Він дає змогу кожному студенту залучитися до активного пізнавального процесу, дозволяє виявити здібності в груповій співпраці, підвищує мотивацію до навчання.
Посилання
Вікторенко, І. (2017). Методична компетентність учителя початкових класів у навчанні природознавства молодших школярів. Теоретичний аспект. Духовність особистості: методологія, теорія і практика № 2 (77), 52–61.
Навчальні програми для 1 – 4 класів. (б.д.). mon.gov.ua. Взято з https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi/navchalni-programi-dlya-pochatkovoyi-shkoli.
Новий державний стандарт початкової загальної освіти. (2017). Всеукраїнська серпнева конференція. Взято з http://nus.org.ua/wp-content/uploads/2017/08/NewSchool_Presentation-final_18-08-2017.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).