СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО САМОСТІЙНОГО ЖИТТЯ В ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДАХ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(1).2018.153784Ключові слова:
соціальна адаптація, соціально-педагогічні умови, молодші школярі, соціалізація, самостійне життя, казкотерапія, інтерактивні технології, модернізація.Анотація
У статті проаналізовано соціально-педагогічні умови соціальної адаптації молодших школярів до самостійного життя в інтернатних закладах. Категорія «соціально-педагогічні умови» визначено на основі аналізу сучасних педагогічних і соціально-педагогічних досліджень як фактор, що зумовлює результативність процесу соціальної адаптації молодших школярів загальноосвітніх шкіл-інтернатів до самостійного життя. Визначено основні характеристики процесу соціальної адаптації і специфіка його проявів в умовах інтернатних закладів. Особливості впровадження соціально-педагогічних умов адаптації учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл-інтернатів детерміновані метою формування самодостатньої особистості, здатної до самостійного життя в сучасному інформаційному суспільстві в різноманітних проявах, визначення нею власного життєвого шляху та життєвих перспектив. Особливу увагу приділено обґрунтуванню таких умов, як модернізація педагогічного процесу та використання інтерактивних педагогічних технологій.
Посилання
Безпалько, О. В. (2009). Соціальна педагогіка: схеми, таблиці, коментарі: навч. Посіб. Київ, Україна: Центр учбової літератури.
Державний стандарт початкової загальної освіти для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку (2004). Початкова школа, 8, 1–4.
Зинкевич-Евстигнеева, Т. (2003). Проективная диагностика в сказкотерапии. Сакт-Петербург, Россия: Речь
Киселева, М. (2006). Арт-терапия в работе с детьми: руководство для детских психологов, педагогов, врачей и специалистов, работающих с детьми. Сакт-Петербург, Россия: Речь, 160
Сак, Т. (2014) Якщо у вашому класі навчається дитина з особливою поведінкою. Початкова школа, 4, 50–51.
Сухомлинський, В. (1977). Вибрані твори в 5 т. (Т. 3). Київ, Україна: Рад. школа.
Тверезовська, Н. і Філіппова, Л. (2009). Сутність та зміст поняття “педагогічні умови”. Нова педагогічна думка, 3, 90–92.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).