ФОРМУВАННЯ СПОЖИВЧОЇ КУЛЬТУРИ В УЧНІВ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(1).2018.153783Ключові слова:
культура, споживання, споживча культура, проектування, трудове навчання, споживча грамотність, ситуаційні завдання.Анотація
У статті розглянуто роль споживчої культури у формуванні особистості учнів на уроках трудового навчання; зроблено аналіз програми трудового навчання відповідно до вимог Нової української школи. Визначено основні можливості трудового навчання у формуванні споживчої культури учнів Нової української школи. Обґрунтовано нагальність розвитку споживчої освіти як складової культури; окреслено пріоритетні напрями формування споживчої культури як фактора соціалізації школярів. Аргументовано актуальність вибору стратегії розвитку споживчої грамотності у формуванні творчого потенціалу учнів на уроках трудового навчання. Подано орієнтовну структуру формування споживчої культури учнів Нової української школи при реалізації проектно-технологічного підходу, моделювання ситуацій, проведення досліджень віртуальної лабораторії, кооперативного навчання; розглянуто орієнтовну тематику проектів і творчих, дослідницьких і ситуаційних завдань у процесі трудової діяльності.Посилання
Бим-Бад, Б. М. (б.д.). Мир постепенно окружает нашу школу. Взято с http://www.bim-bad.ru/biblioteka/article_full.php?aid=1155&binn_rubrik_pl_articles=164.
Концепція «Нова українська школа. (2016, 27 жовтня). Взято з http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/ua-sch-2016/konczepcziya.html
Лихолат, О. (2011). “Основи споживчих знань” в циклі підготовки вчителя технології, спеціалізація “Основи домашнього господарювання”. Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 5. Педагогічні науки: реалії та перспективи, 30, 120–125.
Навчальна програма з трудового навчання 5–9 класи для загальноосвітніх навчальних закладів затверджена наказом МОН. № 804. (2017, 6 липня). Взято з https://www.ed-era.com/img/books/mon59/programs/2.trudove-navchannya-5-9.pdf.
Пометун, О.І., Пилипчатіна, Л. М. і Сущенко, І. М. (2013). Уроки для сталого розвитку : посібник для вчителя з навчального курсу за вибором для учнів 8-го класу загальноосвітніх шкіл. Дніпро, Україна: «ЛІРА».
Теличко, Н.В. (2012). Роль педагогічного емпауерменту у формуванні педагогічної майстерності вчителів початкової школи. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Педагогіка. Соціальна робота», 28, 168–171.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).