ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ ФІНАНСОВОГО ПРАВА В МАГІСТРАТУРІ ЮРИДИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(1).2018.153779Ключові слова:
фінансове право, магістратура, бакалавріат, юридична освіта, фінансова діяльність, фінансово-правові знання.Анотація
На сьогодні недостатньо висвітленими залишаються питання щодо особливостей викладання дисципліни «Фінансове право» в магістратурі з погляду поєднання фінансово-правових знань із практико-орієнтовним підходом. Магістерська програма має поєднувати академічну складову та практико-орієнтовану складову багатьох спецкурсів. З’ясовано, що магістратура повинна бути органічно вписана в безперервний освітній процес і брати участь в реалізації місії євроінтеграції української освіти.
Вивчення фінансового права має вестися паралельно з дослідницькою діяльністю, на яку в магістратурі повинно відводитися не менше половини навчального часу. Усвідомлюючи тонкощі фінансового права, студент одночасно знайомиться з технікою проведення наукового дослідження, набуває компетенції та навички дослідницької роботи, які потім зможе використовувати при реалізації індивідуальних і колективних науково-дослідних проектів, зокрема при підготовці магістерської роботи. Крім того, магістерська програма повинна максимально використовувати переваги наукової школи, на базі якої вона відкрита, і надавати магістрантові не лише цінні знання та компетенції, якими він зможе скористатися у своїй професійній діяльності практикуючого юриста, а й навички проведення самостійного дослідження.Посилання
Зюнькін, А.Г. (2003). Фінансове право: Опорний конспект лекцій. Київ, Україна: МАУП.
Легкова, М.Ф. (2012). Фінансове право: навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни. Київ: КНЕУ.
Перепелиця, М.О. (2012). Поняття та види суб’єктів фінансового права. Харків, Україна: Право.
Чубенко, А.Г. і Павлов, Д.М. (Ред.). (2014). Фінансове право. Київ, Україна: КНТ.
Воронова, Л.К., Кучерявенко, М.П. і Пришва, Н.Ю. (2013). Фінансове право України: навч. посібник. Київ, Україна: Правова єдність, 2013.
Білик, О.І. (2012). Фінансова грамотність. Т. С. Смовженко (Ред.). Київ, Україна: УБС НБУ.
Мілявський, М.Ю., Милявська, Е.П. і Андрєєв, П.С. (2010). Навчальний посібник до самостійної роботи з дисципліни «Фінансове право»: для студ. денної форми навчання. Краматорськ, Україна: ДДМА.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).