ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЧЕРЕЗ УЧАСТЬ У ВОЛОНТЕРСЬКОМУ РУСІ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(1).2018.153746Ключові слова:
професійна підготовка, волонтерство, духовна культура, моральність, етичність, діагностика.Анотація
Статтю присвячено актуальній проблемі формування духовної культури майбутніх учителів у системі вищої освіти, яка пов’язана із необхідністю забезпечення гуманістичного розвитку нашого суспільства та духовно-культурного відродження України. Автори наголошують, що моральна складова життєдіяльності громадянського суспільства посилюється в часи найбільшої загрози для країни в пропонують власний досвід формування ціннісної спрямованості здобувачів педагогічної освіти КЗ «Покровський педагогічний коледж» через залучення їх до волонтерської діяльності. Доведено, що активна участь у волонтерському русі, сприяє підвищенню показників розвитку до керування емоційно-почуттєвими станами та вміннями передавати свої емоційні стани дітям (під час безперервної педагогічної практики), створювати сприятливу емоційну атмосферу, коли здобувач освіти і діти переживають одні й ті самі позитивні почуття. На достатньо високому рівні розвинені готовність до самовдосконалення та самоконтролю, усвідомлення моральних і духовно-ціннісних орієнтацій.Посилання
Артамонова, Е.И. (2000). Философско-педагогические основы развития духовной культуры учителя. (Дис. д-ра пед. наук). Москва, Россия.
Вайнола, Р.Х., Капська, А.Й. і Комарова, Н.М. (1999). Волонтерський рух в Україні: тенденції розвитку. Київ, Україна: Академпрес.
Звєрєва, І. і Лактіонова, Г. (2001). Підготовка волонтерів та їх роль у реалізації соціальних проектів. Київ, Україна: Науковий світ.
Taylor, C. (1989). Sources of the Self: the Making of the Modern Identity. Cambridge: Harvard University Press.
##submission.downloads##
Опубліковано
2018-12-26
Як цитувати
Oliinyk, O., Makarova, L., Klimova, V., Kabanova, D., & Ryha, H. (2018). ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЧЕРЕЗ УЧАСТЬ У ВОЛОНТЕРСЬКОМУ РУСІ. Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти, (8 (1), 122–133. https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(1).2018.153746
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).