ДИДАКТИЧНА ФУНКЦІЯ ФОРМУВАННЯ АЛГОРИТМІЧНОГО МИСЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(1).2018.153742Ключові слова:
алгоритм, алгоритмічне мислення, логіка пізнавального процесу, логічний апарат, навчальний процес, інформаційні технології, розумові операції.Анотація
У статті зазначено, що алгоритмічне мислення є продуктом розвитку нових інформаційних технологій. З’ясовано, що значна частина процесу алгоритмічного мислення припадає на період шкільного навчання. У зв’язку з цим перед освітою постає проблема дидактичного забезпечення розвитку такого мислення. У статті висвітлено зміст алгоритмічного мислення й умови його формування. Визначено структуру логічного апарату та дидактичні засоби озброєння ним школярів у процесі навчання. Розкрито методичні підходи до формування операційних структур мислення. У цьому питанні зазначено, як один з ключових моментів функціонування алгоритмів, факт, що алгоритм є одним із видів загальних методів діяльності взагалі, а не лише діяльності розумової. Розкрито структуру алгоритмічного процесу та зміст його етапів, що становить основу керування процесом формування алгоритмічного мислення в школярів.Посилання
Воробей, О. О. (2014). Викладання основ алгоритмізації у 5 класі. Комп’ютер у школі та сім’ї, 2, 7–10.
Гальперин, П. Я. (1959). Развитие исследований по формированию умственных действий. Москва, Россия: Психология.
Ланда, Л. Н. (1966). Алгоритмизация в обучении. Москва, Россия: Просвещение.
Ланда, Л. Н. (1965). Алгоритмы и программное обучение. Некоторые вопросы теории и методики программирования. Москва, Россия.
Махмутов, М. И. (1975). Проблемное обучение. Москва, Россия: Педагогика.
Пасічник, О. В. (2014). Розвиток алгоритмічного мислення на уроках інформатики. Комп’ютер у школі та сім’ї, 7, 13–18.
Рибалко, О. О. (2014). Алгоритми та математика у початковій школі. Комп’ютер у школі та сім’ї, 3, 26–30.
Талызина, И. Ф. (1989). Управление процессом усвоения знаний. Москва, Россия: Просвещение.
Тесленко, І. Ф. (Ред.). (1987). Формування комп’ютерної грамотності учнів. Київ, Україна: Рад. школа.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).