РЕАЛІЗАЦІЯ КВАЛІМЕТРИЧНОГО ПІДХОДУ ПІД ЧАС ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(1).2018.153740Ключові слова:
педагогічна практика, кваліметричний підхід, учитель початкової школи.Анотація
У статті розглянуто питання реалізацію кваліметричного підходу під час проведення педагогічної практики. Авторки статті вважають, що застосування такого підходу протягом фахової підготовки не лише надасть можливість майбутнім учителям початкової школи відповідати вимогам сучасної нової української школи, а й створить умови для оволодіння новою інформацією, новими педагогічними технологіями навчання, продуктивно їх упроваджувати для досягнення успіху в своїй педагогічній діяльності.
У роботі зазначено, що проблеми кваліметрії освіти значно ширші проблем педагогічної кваліметрії, яка останнім часом розвивається під впливом реформування української вищої освіти.
Використання інноваційних технологій та особистісно-індивідуальної позиція студента на практиці, впровадження нових практичних знахідок у власному педагогічному досвіді, є конструктивною стратегією, оскільки така практична діяльність студентів орієнтована на пошук оптимальних форм, методів та прийомів взаємодії з молодшими учнями, спрямована на вдосконалення практичного та методичного рівнів, які налаштовані на досягнення вищого рівня фахової майстерності.
Посилання
Єльникова, Г. В. (2011). Методичний порадник «Моніторинг в освіті». Рівне, Україна.
Єльникова, Г. В. і Рябова, З. В. (2008). Моніторинг як ефективний засіб оцінювання якості загальної середньої освіти в навчальному закладі. Обрії, 1 (26), 5−12.
Одерій, Л. П. (1996). Кваліметрія вищої освіти: методологія та інструментарій. Київ, Україна: МКА: ІЗМН.
Пузіков, Д. О. (2014). Кваліметрична факторно-критеріальна модель оцінювання інноваційного розвитку загальноосвітнього навчального закладу. Актуальні проблеми соціології, психології, педагогіки, 4 (25), 226–234.
Мельничука, О. С. (Ред.). (1977). Словник іншомовних слів. Київ, Україна: ГР УРЕ.
Циба, В. (2005). Кваліметрія – теорія вимірювання в гуманітарних і природничих науках. Соціальна психологія, 4, 3–19.
Яковлев, Е. В. (1998). Педагогический эксперимент: квалиметрический аспект. Челябинск, Россия: Изд-во ЧГПУ.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).